Vážení přátelé, vychutnejte si prohlídku nejkrásnejších zákoutí tohoto pobřeží a nechte si doporučit, kde naleznete místa vhodná k odpočinku, nejpříjemnější španělské restaurace a zajímavé historické i přírodní skvosty.

Cumbre del Sol, BenitachellBenitachell se nachází v jihovýchodní části oblasti Marina Alta, severně od provincie Alicante, Valencie.
Městys o rozloze 12'55 km2 se vyznačuje pobřežím lemovaným strmými útesy mezi nimiž se nachází zátoky "Testos", "Almoraig" a "Llebeig."
První dostupné informace o této oblasti, získané díky pozůstatkům nalezeným v "Cova del Moro", jsou datovány do doby před asi 18 000 lety.

Historické nesváry vedly k opouštění osady Benitachell, ta byla znovu osídlena v roce 1698, od této události bylo odvozeno jméno Poble Nou de Benitachell- Nová osada Benitachell. Po celou tuto dlouhou dobu, spadal Benitachell pod správu markýze z města Denia.

V současné době zachovává Benitachell bohatou zemědělskou krajinu, ve které převládá pěstování hroznů Moscatel a všechny tradice typické pro kraj Valencie.Slavnosti a svátky

V květnu se v Benitachell koná oslava "Fiesta de la Rosa" na počest Virgen del Rosario.
 
Během oslav, které se pořádají vždy první neděli v měsíci, je uctívána Virgen del Rosario pouliční zábavou - festivaly, házením petard, atd. a různými náboženskými úkony, jako jsou mise a průvody, nejpozoruhodnějším je rozdávání požehnaného chleba "Pa Beneito" po celé vesnici. Druhý víkend v měsíci červenci se slaví v Benitachell Moros y Cristianos – Maurové a Křesťané,  a to průvody trvajícími tři dny.
 
Slavnosti na počest svatých Santa Maria Magdalena, San Roque, San Cristobal a San Jaime se konají od  22 do 25 července. Celé městečko je hezky vyzdobeno a osvětleno, konají se náboženské obřady, lidé vycházejí do ulic a v noci se konají tradiční býčí slavnosti "Bous Al Carrer".
Každý den se slaví na počest jednoho ze svatých. Oslavy začínají ve cti svaté Santa Maria Magdalena slavnostním průvodem a slavnostním večerem s posvícením. Další den je věnován svatému San Roque s průvodem alegorických vozů. Následují slavnosti na počest svatého San Cristobal, a poslední den je věnován svatému San Jaime. Na tyto oslavi navazuje pět dní býčích slavností.


Cumbre del Sol
Cumbre del Sol se nachází v srdci Costa Blanca u obce Benitachell mezi městy Javea a Moraira na severu provincie Alicante.Na ploše 3.700.000 m2 se nachází vilové čtvrti s bungalovy, vilami a apartmány s nádherným výhledem, vždy obklopenými zelení a Středozemním mořem.
Kromě nádherné přírodní scenerie obklopující Cumbre del Sol jako jsou chráněné přírodní parky Granadella (Javea), Puig de la Llorença nebo Portet de Moraira, pohádkové pláže a zátoky, máte k dispozici sportovní, rekreační a nákupní centra, banky, lékárny, zdravotní střediska, zelené plochy a parky.

Milovníci pěší turistiky ocení turistické stezky vedoucí po útesech, kde se mohou seznámit se způsobem rybolovu původních obyvatel městečka Benitachell a prozkoumat jeskyně podél Středozemního moře. Můžete si zde vychutnat vodní sporty, potápění, nebo si jen tak užívat dobrého počasí na krásné pláži Morach. Pokud dáváte přednost soukromí, můžete si jej vychutnat v zátoce Cala de los Tiesos a nebo Cala Llebeig.
Cumbre del Sol nabízí vše, co si umíte představit, a víc.

Žádné komentáře:

Okomentovat