Vážení přátelé, vychutnejte si prohlídku nejkrásnejších zákoutí tohoto pobřeží a nechte si doporučit, kde naleznete místa vhodná k odpočinku, nejpříjemnější španělské restaurace a zajímavé historické i přírodní skvosty.

Calpe

Nádherné přímořské městečko Calpe je reprezentováno nejen speciálním klimatem, horou Ifach, která je zároveň chráněným přírodním parkem, ale také nádhernými, čistými, klidnými plážemi, údolími a horami, které vybíhají do moře... Městečko Calpe Vás překvapí svými kontrasty.
Turistické centrum  s moderními budovami a širokými ulicemi, splývající s původní rybářskou vesnicí, hrdou na své tradice a svou minulost, vítá rok co rok všechny své návštěvníky.
Městečko Calpe leží severně od provincie Alicante v oblasti Marina Alta, mezi městy Benissa a Altea. Zabírá plochu 22.9 km2 s průměrnou nadmořskou výškou 20 m nad mořem.Přírodní krásy Calpe


Skála Peňón de Ifach je nejvýraznějším zeměpisným rysem a orientačním bodem Calpe, který toto městečko odlišuje od ostatních destinací ve Středomoří.
Jedná se o skalní útvar 332 m vysoký a vyčnívající 1 km do moře. Rozděluje pobřeží na dvě velké zátoky, které jsou zároveň dvěmi nejdůležitějšími plážemi Calpe-  "La Fossa" severně  a "La Arenal - Bol" jižně od Peňón de Ifach.


Pláž Arenal Bol

Pláž Arenal Bol
 
Pláž La Fossa
Pohled z hory Peňón de Ifach na pláž La Fossa

Vzhledem ke své velikosti a výjimečnosti získal tento skalní útvar přezdívku "symbol Costa Blanca", kromě toho byl navíc prohlášen za přírodní park v roce 1987 pro jeho velkou vědeckou hodnotu.


Gastronomie

Návštěvníci Calpe mohou vychutnat jak mezinárodní tak místní speciality, které jsou ve velké většině připraveny z ryb a rýže,  ve vyhlášených restauracích tohoto městečka. Doporučujeme navštívit španělské restaurace Casa Florencia známá díky typickým pokrmům z rýže a Boquerón de plata, kde najdete všechny možné druhy ryb a mořských plodů, argentinskou restauraci Tarascon, švýcarskou restauraci La casita suiza a restauraci Garibaldi na hlavní ulici Gabriel Miró. Pro labužníky je jako stvořená luxusní restaurace puerto Blanco s velkou terasou a vlastním bazénem. Přes den si můžete dát vynikající kávu v kavárně Café Azul a večer posedět s přáteli v irském baru Kentucky na hlavní ulici Gabriel Miró, kde vám místní barmani namíchají speciální drinky. Pokud se vám noc bude zdát ještě mladá, neváhejte a zajděte si na diskotéku Camaleón. na pláži La Fossa, která je známá svými jedinečnými tanečníky, nebudete litovat.

Restaurace Casita suiza, C/ JARDÍN, 9  03710 Calpe

Černá rýže, restaurace Casa Florencia, PLAZA MARINERS, 21  03710 Calpe

Restaurace Garibaldi, Avenida de Gabriel Miró, 22  03710 CalpeUkázka z nabídky restaurace Boquerón de plata, Avda Valencia, 16  03710 CalpeKaždý rok na přelomu jara a léta se v Calpe pořádá gastronomický veletrh, na kterém místní restaurace nabízí ochutnávku svých nejzajímavějších pokrmů za symbolickou cenu.

Místní svátky a oslavy

Únor: Karnevaly.

19.3.: církevní svátek Fallas na počest svatého Josefa, při kterém se pálí velké kartónové a dřevěné sochy umístěné v ulicích města, pálení těchto soch doprovází ohlušující ohňostroje.

24.6.: svátek Hogueras de San Juan, při těchto oslavách se zakládají ohně na plážích, které pak všichni přítomní přeskakují a přejí si nějaké přání.

16.7.: námořnický svátek Virgen del Carmen

5.8.: místní oslavy na počest Virgen de las Nieves

Říjen: španělsko-německé pivní oslavy, obdoba německého Oktoberfestu

22.10.: oslavy Moros y Cristianos doprovázené pochody místních kapel po ulicích městečka až do ranních hodin.

Během letních měsíců se pořádají také býčí oslavy, které jsou velkým lákadlem pro všechny turisty.Sport

Pokud máte rádi dobrodružství, můžete si vybrat z obsáhlé škály sportovního vyžití, jak na moři, tak na horách.
V Calpe se můžete věnovat sportům jako je potápění, plachtění, surfování a plavání. Také se můžete zúčastnit různých kurzů nabízených místními agenturami a školami.
Okolí Calpe nabízí také možnost horolezectví nebo objevování krás podzemních jeskyň.Pro volný čas

Hezkým zážitkem pro každého návštěvníka Calpe je procházka příjemnými typickými uličkami historického centra, při které může navštívit tématická muzea, hezká zákoutí malých náměstíček a obdivovat nástěnné pouliční malby.

Plaza Mayor
Plaza Mayor

Plaza Mayor


Sběratelské muzeumPro milovníky dobrodružství není nic zajímavějšího než zdolat horu Ifach, vychutnat krásy tohoto přírodního parku a moci obdivovat přenádherný výhled na otevřené moře, celé městečko a jeho slané jezero a přístav, do kterého se každé odpoledne sjíždějí rybářské lodi a kde probíhá veřejná dražba ryb.

Pláže a zátoky

Zátoka Cala de les Bassetes

Severní úsek pobřeží náležícího k městečku Calpe je tvořen nízkými s malými zátokami. První z nich je Bassetes nacházející se
jižně od přístavu "Les Basset".
Zátoka Cala el Mallorquín s převážně klidnými vodami je dlouhá 80 metrů.


Zátoka Calalga je přechodným pásmem mezi nízkými útesy nedaleko na severu a nížinou, kde se nachází slané jezero městečka Calpe.Přes kilometr dlouhá, zlatavě písčitá pláž La Fossa, zvaná také pláž de Levante uzavírá oblast solných jezer. Jedná se o oblast dostatečné velikosti a šíři, ale velmi urbanizované. Promenáda podél této pláže je lemována spousty obchůdků se suvenýry, cukrárnami, kavárnami, restauracemi a diskotékami. Během prázdninových měsíců se zde pořádá letní kino a to především pro děti.Plážové letní kino


 
 

Vzdálenosti:
Alicante: 65 km
Valencia: 100 km.
Madrid: 460 km
Barcelona: 460 km.

Komunikace:
Dálnice A – 7 (s dálničními poplatky), dálnice 332.
Bus: Vynikající komunikace mezi všemi městy na pobřeží a ve vnitrozemí.
Železnice: Vlak mezi městy Alicante a Denia.
Letiště: Alicante a Valencia.

Žádné komentáře:

Okomentovat